ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9851672
*
nr 985 1672
Spegel
Mahogny, höjd: 63 bredd 73
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 oktober 2015
kl 20:14:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/10 20:01:37
1
100 kr
3/10 18:26:02
2
150 kr
3/10 22:20:15
1
200 kr
4/10 14:55:38
3
400 kr
4/10 18:10:29
1
300 kr
4/10 18:10:29
3
350 kr (Budbetjänt)
4/10 18:18:13
1
400 kr
4/10 18:18:13
3
400 kr (Budbetjänt)
4/10 18:19:03
1
450 kr
4/10 19:26:53
3
600 kr
5/10 20:09:42
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 985 1672
Spegel
Mahogny, höjd: 63 bredd 73
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/10 20:01:37 | 1 | 100 kr |
3/10 18:26:02 | 2 | 150 kr |
3/10 22:20:15 | 1 | 200 kr |
4/10 14:55:38 | 3 | 400 kr |
4/10 18:10:29 | 1 | 300 kr |
4/10 18:10:29 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
4/10 18:18:13 | 1 | 400 kr |
4/10 18:18:13 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
4/10 18:19:03 | 1 | 450 kr |
4/10 19:26:53 | 3 | 600 kr |
5/10 20:09:42 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53